3MT® już w Poznaniu!

3min

Konkurs na najlepsze prezentacje naukowe doktorantów odbędzie się na kolejnych uczelniach w Polsce. Do końca stycznia do konkursu mogą aplikować poznańscy doktoranci, którzy chcą opowiedzieć o swoich badaniach.

W ramach konkursu doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa. – 3MT nie ma na celu trywializacji badań naukowych lub ich nadmiernego uproszczenia, ale stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców – mówi Aleksandra Kwiecień, organizator konkursu.

Doktoranci z poznania mogą zgłaszać się do konkursu do 12 lutego 2017 r. poprzez formularz na www.threeminutethesis.pl. Uczelnie, których doktoranci mogą aplikować do konkursu to: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Opowiedzieć o swojej pracy naukowej w trzy minuty to prawdziwe wyzwanie. Liczymy na doktorantów z naszego regionu – wiemy, że drzemie w nich niesamowity potencjał naukowy – mówi Sylwia Jurga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Prezentacje naukowe będzie można oglądać podczas eliminacji konkursowych 1 i 2 marca 2017 r. oraz finale, który odbędzie się 3 marca 2017 r.

Regulamin konkursu

Three Minute Thesis® to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, stworzony przez The University of Queensland (Australia). Pierwsza polska edycja konkursu Three Minute Thesis® odbyła się w Łodzi w 2014 r. Organizatorzy poznańskiej edycji konkursu to Stowarzyszenie Boost Biotech Polska oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Więcej na:

www.threeminutethesis.pl

www.facebook.com/3minutethesispl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *