Anna Felberg

AFelberg

Studentka studiów doktoranckich w Zakładzie Biologii Komórki na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed.
Dzięki programowi Visiting Research Graduate Traineeship Fulbright polsko-amerykańskiej komisja Fulbrighta w czerwcu 2016 wyjechała na 11 miesięczny staż do USA. Odbywała go w Oklahoma Medical Research Foundation w Oklahomie. W ramach głównego projektu prowadziła badania nad nowo odkrytym białkiem Shoc1 oraz badała jego rolę podczas rozchodzenia się chromosomów w mejozie, głównie na modelu mysim.
Po zakończeniu stażu dostała ofertę pracy i została w tym samym laboratorium jeszcze na pół roku. Wyniki swoich badań prezentowała na sympozjum w Dallas, publikacja z wyników jest w przygotowaniu. Uczestniczyła również w dwóch innych projektach z czego wyniki jednego z nich „The chromatin-remodeling subunit Baf200 promotes homology-directed DNA repair and regulates distinct chromatin-remodeling complexes” zostały już opublikowane w J Biol Chem. Już w trakcie studiów była aktywna i odbyła liczne staże m.in trzy miesięczny staż w instytucie CEDOC w Lizbonie, poza tym spędziła pół roku studiując biotechnologię medyczną na uniwersytecie w Perugii (Włochy).

Podzieli się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z pracą biotechnologa za granicą. Dowiemy się czym różni się Nauka w Stanach od naszych polskich warunków, co zrobić jeśli chcemy wyjechać i poznamy czym jest American Science Dream. Ostatecznie dowiemy się też dlaczego Ania wróciła do Polski.

Spotkanie: Meet Biotech Boost Biotech Gdańsk #9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *