Biotech w sieci #1 – Nencki EduTube

Przedstawiamy nową serię na naszej stronie – Biotech w sieci. Poprzez krótkie wpisy, pragniemy przybliżyć Wam okołobiotechnologiczne inicjatywy w sieci, które zasługują na uwagę i rozgłos. Blogi, kursy online, tematyczne kanały w sieciach społecznościowych, materiały naukowe i dużo więcej!

Nencki EduTube – wykłady prowadzone przez najlepszych

Pierwszą inicjatywą, którą chcemy się z Wami podzielić jest Nencki EduTubekanał na YouTube Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN. Dziedziny naukowe, które dominują w pracach Instytutu to neurobiologia, neurofizjologia, biologia i biochemia komórkowa oraz biologia molekularna. Więcej informacji o Instytucie znajdziecie na stronie internetowej.

Nencki Institute
Nencki Institute

Na kanale Nencki EduTube znajdziecie nagrania wykładów przeprowadzonych podczas Tygodnia Mózgu, Festiwalu Nauki oraz inne wykłady plenarne naukowców z Instytutu oraz zaproszonych gości.

Przykładowe wykłady z Nencki EduTube

prof. Leszek Kaczmarek – Molekularny umysł – Nencki EduTube
dr Marzena Stefaniuk – “Podróż do wnętrza mózgu” – mikroskopowe techniki obrazowania – Nencki EduTube

Wprowadzenie do fizyki dla studentów biologii i medycyny (Introduction to physics for students of biology and medicine)

Na szczególną uwagę zasługuje kilkuczęściowy wykład profesora Łukasza Turskiego dedykowany studentom kierunków biologicznych i medycznych, stanowiący swoisty wstęp do zagadnień fizycznych. Dobrze obrazuje powiązania nauk o życiu z fizyką.

prof. Łukasz Turski – Introduction to physics for students of biology and medicine, część 1 – Nencki EduTube

Jeżeli szukacie inspirujących webinarów, szkoleń lub konferencji, zachęcamy do śledzenia zakładki WYDARZENIA.

Dodaj komentarz