Dariusz Aksamit

daksamit

Fizyk medyczny, asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Dawniej zastępca kierownika ds. technicznych w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej, starszy referent ds. badań i projektów w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, animator w Centrum Nauki Kopernik, dziś Prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, zrzeszającego naukowców-popularyzatorów. Na co dzień w pracy zajmuje się zastosowaniami promieniowania jonizującego w medycynie, pomiarami promieniowania i ochroną radiologiczną, współpracując m.in. z Centrum Onkologii-Instytut oraz Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej.
W 2015 roku uczestniczył w projekcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Transformation.doc”, w ramach którego odbył trzytygodniowe szkolenie w Ivey Business School w Kanadzie. Przez resztę czasu z pasją oddaje się popularyzacji nauki.
Dariusz Aksamit jest finalistą pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i British Council. W 2012 roku był kandydatem do nagrody „Popularyzator Nauki” organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dużo czasu poświęca na działalność w organizacjach pozarządowych, m.in. naukowo w Fundacji Forum Atomowe, Polskim Towarzystwie Fizyki Medycznej, Polskim Towarzystwie Nukleonicznym oraz w Stowarzyszeniu Rzecznicy Nauki.

Spotkanie: Meet Biotech Warszawa #24: Komunikacja naukowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *