EIT Food RIS Solutions

EIT Food RIS Solutions to nowy program EIT Food skierowany do ambitnych studentów, którzy chcą zmierzyć się z realnymi wyzwaniami przemysłu spożywczego. Maspex oraz partnerzy EIT Food z Polski i zagranicy zdefiniowali wyzwania dla studentów z obszarów takich jak:
  •  “Personalization – better fit food products with consumers and customers expectations and needs”
  • “Ideas to reduce food loss and waste during the food production, distribution and sale”
  • “The challenge of a health&sustainable future of the food system”
 
Aby wziąć udział w rekrutacji studenci muszą utworzyć zespół, nagrać film krótko prezentujący ich rozwiązanie i wypełnić formularz aplikacyjny na stronie: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/.
Najlepsze zespoły studentów mają szansę na otrzymanie zaproszenia na „Maratony żywnościowe – Foodhatons”, które będą organizowane w listopadzie w Polsce i we Włoszech.

W programie mogą wziąć interdyscyplinarne zespoły studentów (zespół min. 2 osobowy, max. 4 osobowy), w których przynajmniej jedna osoba z zespołu pochodzi z regionu RIS (lista krajów i regionów dostępna tutaj: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/process/)

Na podstawie przesłanych filmów jury wybierze 25 zespołów, które otrzymają 3-miesięczny mentoring wspierający działania nad rozwojem rozwiązania. Po okresie mentoringu każdy zespół przygotuje szczegółową prezentację na temat swojego rozwiązania i zostanie ponownie oceniony przez jury. Tylko 20 wybranych zespołów studenckich otrzyma zaproszenia na Foodhatony i przedstawi wyniki swoich działań na żywo przed jury.

W listopadzie 2019 roku zostaną zorganizowane dwa Foodhatony: 14-15.11. w Warszawie; 21-22.11. w Turynie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie programu: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/

Dodaj komentarz