Igor Grochowina

Igor Grochowina

Student I roku studiów magisterskich w Pracowni Biochemii Ewolucyjnej na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed. Dwa lata temu przybłąkał się do laboratorium i tak już zostało. Uważa, że nauka dzieli się na fizykę i zbieranie znaczków, ale nie ma nic przeciwko zostaniu filatelistą. Rozważa karierę stereotypowego Igora – przygarbionego pomocnika szalonego naukowca.
W ramach głównego projektu wykorzystuje symulacje dynamiki molekularnej do badania molekularnego mechanizmu oddziaływania między białkiem opiekuńczym Ssq1 (należącym do rodziny Hsp70) a jego partnerskim białkiem Hsp40, Jac1. Publikacja wyników badań jest w przygotowaniu.
Równolegle, pod opieką dra Jacka Czuba i mgr Łukasza Nierzwickiego (Wydział Chemiczny PG), uczestniczył w badaniach mechanizmu wiązania substratu przez γ-sekretazę – transbłonową proteazę aspartylową, która pełni rolę w patogenezie choroby Alzheimera. Wyniki badań zostały zaprezentowane podczas VI Sympozjum Biotechnologicznego „Symbioza” w Warszawie, publikacja wyników jest w przygotowaniu.

Temat wystąpienia: „No i co z tego, że białko się rusza?” – badanie mechanizmów oddziaływania białko-białko za pomocą symulacji dynamiki molekularnej.

Spotkanie: Meet Biotech – Boost Biotech Gdańsk #11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *