Innoshare – czyli dzielenie się innowacjami!

Innoshare1 (1)

W ostatni weekend czerwca jako Boost Biotech Polska mieliśmy przyjemność wziąć udział w Kongresie Polski Innowacyjnej – Innoshare. Wydarzenie to skupia Polaków i Polonię zajmujących się tematyką innowacyjności, umożliwiając wymianę doświadczeń na tematy związane z innowacjami pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i nauki. Bio-techu na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć.

Innoshare3 (1)

Konferencję rozpoczęły krótkie prezentacje firm Nano Sanguis (rozwijającej technologię preparatu krwiozastępczego umożliwiającego przechowywanie organów do przeszczepów), HiProMine (planującej produkcję białka owadziego m.in. do zastosowań paszowych) oraz Plaforma Komunikacji Rozwiązań Mobilnych (producenta aplikacji do zarządzania działaniami marketingowymi w oparciu o lokalizację użytkowników telefonów GSM). Podczas paneli dyskusyjnych uczestnicy mieli okazję zapoznać się także z działalnością szeregu firm, np. Braster, Amber Editing, PRO Biostructures i Chimeca. Dyskutowano o tym, jak wspierać innowacyjność i komercjalizację badań oraz jak funkcjonują działy R&D w start-upach i sektorze MŚP. Omawiano także praktyczne aspekty współpracy nauki z biznesem, roli platform transferu technologii i inkubatorów przedsębiorczości oraz zasadności podejmowania studiów doktoranckich. Doskonałe podsumowanie tematu innowacji stanowiło wystąpienie Tomasza Bąkowskiego z BrainWorx o rzeczach kluczowych dla sukcesu innowacji, którymi są potrzeba, pomysł i klient. Podczas Innoshare odbył się także interesujący warsztat o Lean Startup i Growth Hacking prowadzony przez dr Grzegorza Prokopskiego (McGill University).

 

Dlaczego warto brać udział?

Innoshare jest wydarzeniem, które powinni mieć na uwadze wszyscy naukowcy zainteresowani komercjalizacją wyników badań, doktoranci chcący rozwijać się w biznesie, a także osoby chcące wspierać środowisko start-upowe. Organizatorzy dbają o dobór przedstawicieli rożnych dziedzin, o rozmaitym stopniu doświadczenia w biznesie i zapewniają doskonałe warunki do networkingu w trakcie wydarzenia i wieczornych spotkań integracyjnych.

 

O Autorze:
Katarzyna Szafran – biotechnolog z wykształcenia i zamiłowania. Od kilku lat aktywnie rozwija polską społeczność bio-techową organizując spotkania Meet Biotech – Boost Biotech m.in w Warszawie i Lublinie. Podróżując po świecie od laboratorium do laboratorium nieustannie przywozi do Polski niesamowite pomysły na kolejnych prelegentów spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *