Kamil Adamczyk – Neuroon

12715588_527196390795622_1891985518716234405_n

Kamil Adamczyk jest założycielem i CEO start-upu Inteliclinic, laboratorium inżynierskiego, specjalizującego się w projektowaniu urządzeń, które przy pomocy sztuczne inteligencji przetwarzają dokładne sygnały biologiczne.

Neuroon to pierwsze z serii planowanych urządzeń wearables, które bada sygnały biologiczne z dokładnością niemal taką samą jak sprzęty medyczne. Dzięki inteligentnej masce, monitorującej fale mózgowe, ruch gałek ocznych, temperaturę, puls i ruch ciała podczas snu użytkownika, Inteliclinic zwyciężyło konkurs dla startupów LeWeb Paris dla najlepszego startupu 2013 roku i zostało wybrane przez HealthXL w kooperacji z Cleveland Clinic jako najlepszy startup badający sen w 2015.

Inteliclinic zasłynęło spektakularnym sukcesem w trakcie kampanii crowdfundingowej maski Neuroon na platformie Kickstarter, podczas której na realizację projektu udało się zebrać 440 tysięcy dolarów.

Kamil jest studentem medycyny, założycielem i prezesem Studenckiego Koła Neurochirurgicznego przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i polskiego oddziału Kairos Society – organizacji non-profit, zrzeszającej najbardziej prominentnych studentów z całego świata. Jego pasjami są: neurokognitywistyka, mHealth, IoT oraz urządzenia wearables w służbie zdrowiu.

Spotkanie:

Meet Biotech – Boost Biotech Warszawa #12