Konkurs 3MT

Three Minute Thesis® to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, stworzony przez The University of Queensland (Australia). W ramach konkursu doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa. 3MT® nie ma na celu trywializacji badań naukowych lub ich nadmiernego uproszczenia, ale stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców.

Po raz pierwszy konkurs 3MT® odbył się w 2008 roku w Queensland (Australia) i wzięło w nim udział 160 doktorantów. Ze względu na entuzjazm zarówno środowisk naukowych, jak i publiczności, formuła konkursu szybko została zaadoptowana przez inne uczelnie, co doprowadziło do powstania tego międzynarodowego konkursu.

Pierwsza polska edycja konkursu 3 Minute Thesis® odbyła się w Łodzi w 2014 r. Obecnie konkurs realizowany jest w Łodzi na Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

www.threeminutethesis.pl
www.facebook.com/3minutethesispl